Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 22.04. 2021
Dnes má svátek Evženie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

StarDance 2015 – moderátor Marek Eben

Sedmá řada oblíbeného pořadu StarDance 2015 je zde! Boj o krále a královnu tanečního parketu znovu začíná. Moderátorem StarDance 2015 se stal Marek Eben.

Marek Eben ke StarDance 2015: Veškerý můj tanec je faux pas StarDance – letos již po sedmé.

Máte nějaké zaběhlé rituály před přenosem?
Vlastně ano. Nejsem nijak zvlášť pověrčivý, takže talismany nebo rituály pro štěstí neprovozuji, ale zvykl jsem si před přenosem chvilku spát. Takže máme s Terezkou oba v šatnách luxus jménem kanape. Protože mezi šestou a sedmou večer před přenosem, to je taková hloupá doba, kdy člověk neví, co by vlastně dělal, dobře mu není a nutí ho to procházet scénář až do zblbnutí. To už je lepší dát si šlofíka.

Co říkáte na letošní sestavu soutěžících StarDance 2015?
Líbí se mi. Když to někomu řeknu, u spousty jmen zní reakce: Co? Kecáš… A to je dobře. Není nutné, aby diváci měli v sestavě samé své favority, ale na ty, co se jim třeba nezamlouvají, musí být zvědaví.

StarDance 2015 – moderátor Marek EbenTipujete tajně s Terezou Kostkovou vítěze StarDance 2015?
Kdepak. Já už se tolikrát tak fatálně mýlil, že jsem dalek něco nebo někoho tipovat. V tom je taky jeden z půvabů téhle soutěže, že je tak těžko předvídatelná.

Když pozorujete a zpovídáte tanečníky, kteří každou sobotu zápolí, co jim nejméně závidíte?
Asi ty nervy. Když je člověk moderátor a moderuje, je to pořád něco, co už trochu umí, s čím má nějakou zkušenost, ale tančit před tolika lidmi, když jste to před tím nikdy nedělali, to je fakt výživné. Už jsme to s Terezkou taky párkrát absolvovali a já byl teda hrůzou bez sebe.

Jak se připravujete na přímé přenosy, je to podobné jako například u sportovních komentátorů?
Já netuším, jak se připravují „sporťáci“, ale stejné to asi nebude. U nich je asi třeba být informovaný, věcný, nestranný. Obávám se, že po nás se vyžaduje ještě určitá kreativita
a taky zábavnost. Což o to, Jaromír Bosák to umí taky, ale počítám, že on s tím musí šetřit, kdežto od nás se to jakoby očekává.

Málokdo ví, že k večerům připravujete scénář. Co je pro Vás na té přípravě nejtěžší?
No, asi aby Vás vůbec něco napadlo. A zajímavé je, že u některých soutěžících to jde velmi snadno a u jiných vůbec. Asi bych měl upřesnit, že já na scénáři pouze spolupracuji, tu
základní podobu píše – a moc dobře – Bára Suchařípová, já do toho procesu vstoupím až poté a většinou si jen upravím své vlastní vstupy.

Sledujete reakce diváků například na sociálních sítích? Snažíte se později třeba jejich reakce do pořadu zakomponovat?
Reakce sleduji a musím říct, že mě třeba u poslední řady zamrzelo, jak ta diskuse zhrubla. Tam se vytvořila taková liga českých žen proti Táně Kuchařové, která ostatně tančila naprosto skvěle, a to mi přišlo líto. Dřív jsem v diskusích nacházel víc inspirace a taky vtipu, snad se to letos zlepší.

Dá se říci, že jste po sedmi letech odborníkem na tanec?

Určitě ne. Možná mám trochu lepší oko, ale to neznamená, že bych tomu bůhvíjak rozuměl.

Stává se často, že zažíváte při přenosech krušné chvíle? Z čeho jste se nejvíce zapotil v předchozím ročníku?
Já jsem se určitě nejvíc potil, když jsme s Terezkou tančili paso doble. To byla z mé strany opravdu drzost.

Letos bude napínavější finále StarDance 2015, bude se rozhodovat mezi třemi páry, v čem je pro Vás závěr StarDance nejdramatičtější?
Řekl bych, že v té nepředvídatelnosti. My si fakt nikdy nejsme jistí, kdo vyhraje. Spíš se dá odhadnout, kdo asi do finále nedojde, to bývá jasné už po prvních kolech, i když si vzpomínám, že bych si třeba na Vaška Vydru po prvním kole nevsadil a nakonec byl zářivou hvězdou.

Tanec je obvykle spojen se společenskou událostí, podařilo
se Vám někdy taneční faux pas?

Veškerý můj tanec je faux pas.

Je pravda, že tanec vychovává pravé gentlemany?

To bych neřekl. Je to stejné, jako když řeknete, že golf je hra gentlemanů. Potkal jsem na golfových hřištích řadu hráčů, kteří mezi gentlemany nepatřili a někteří jsou už ve výkonu trestu.
Takže pochybuji, že by tanec nebo golf mohl z někoho udělat gentlemana, to udělají spíš jeho rodiče, když ho dobře vychovají.

V minulém ročníku Vám na hlavě přistál plyšák, což se spíše stává členům boy bandu, jaký to byl pocit?
Kdyby to byl můj plyšák, byl bych pyšný. Smutné je, že mi přistál na hlavě plyšák určený někomu jinému. Takže jsem žádnou velkou hrdost nepociťoval, ale moc mě to pobavilo.

Tereza Kostková pro Vás znamená…

Pohodu, půvab, empatii.

Zdroj: Česká televize
Foto: David Raub

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku StarDance 2015 – moderátor Marek Eben:

StarDance 2015 – moderátor Marek Eben
StarDance 2015 – moderátor Marek Eben
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !