Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

StarDance 2015 – soutěžící Jitka Schneiderová

Ve StarDance 2015 má Jitka Schneiderová za tanečního partnera Marka Dědíka. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!

Jitka Schneiderová ke StarDance 2015: Marek na mě párkrát sáhl a zatím dobrý

Je pro Vás Star Dance soutěž, výzva, nebo zábava?
Myslím, že se se mnou Marek hodně nasměje. Je to mistr světa a tančí s herečkou. Soutěž začne druhý taneční večer, až se začne vypadávat. To určitě psychicky pocítíme.

Máte nějakou pohybovou nebo taneční průpravu?

Já hudbu miluji! Ta se mnou v těle nevydrží a já začnu tančit. Nikdy jsem nechodila do tanečních, nemám povědomí o názvech tanců. Od malička jsem sportovala, pohyb je mi blízký, jsem muzikálně obdařená a boky se mi často přirozeně rozvlní. Než jsem potkala Marka Dědíka, bylo mi
jedno, jakým stylem se vlním. Ale od této chvíle začínám být naštvaná, protože Marek potřebuje, aby se moje tělo vlnilo jinak, než chce.

StarDance 2015 – soutěžící Jitka SchneiderováJakou roli u Vás roli hrají při tanci emoce?
Když jsme vybírali hudbu, tak jsem měla jedinou prosbu a ta byla, abych cítila píseň jako příběh. Tím, že jsem herečka, je pro mě zásadní charakter hudby. A hlavně, žila jsem s muzikanty a ti mě hodně naučili. Hudba je pro můj život velmi důležitá. Pro mě je zásadní příběh a tělo dokáže odehrát to, co Marek choreografi cky nastaví. Profíci mají emoci nejen v obličeji, ale v celém těle. Těším se na to, až se budu dívat, jak to Marek rozbalí v přímém přenosu.

Co pro Vás znamená tanec?

Pro mě je to zážitková jízda.

Jaké byly pocity po prvním tréninku StarDance 2015?
Děláme pohyby, které moje tělo dlouho nedělalo. A odnesla
to záda a bedra, která bolí.

Nastal u Vás moment, kdy jste o své účasti ve StarDance 2015 zapochybovala?

Nikoli, přišlo mi senzační, že mi zavolali v pravý čas.

Kdy myslíte, že půjde při tréninku „do tuhého“?

Myslím, že mi bude říkat „musíš ještě“ a já „já už nemůžu“ a on „ne, musíš“ a já odejdu. Ale ne, neodejdu, ale budu chvíli zuřit.

Je pro Vás větší motivací chvála, nebo kritika?
Potřebuju cukr a bič, od každého trochu, nic nepřehnat. Když mě bude stále kritizovat, tak se rozpláču. Marek mě musí správně motivovat, nosit dobré jídlo, kafíčko, občas nějaký dáreček.

Stává se Vám, že když se naučíte nějaké nové kroky, tak si je potom zkoušíte i doma?
Na natáčení v televizi se mi smějí, že mezi pauzami, minutu před klapkou, stojím a poskakuji si nožičkou, krokuji, zvedám ruce a podobně. A říkají mi: „Hele, až v říjnu, klid.“

Je pro Vás těžší se naučit kroky, nebo celou choreografii pro StarDance 2015?
Každý krok má být technicky geniální, my se učíme krok po kroku, aby to bylo, jak to má být. O celkové choreografi i zatím nemám ani šajn.

Co říká na Vaši účast ve StarDance Vaše okolí?

Nejvíc je nadšená dcera, ta už organizuje kamarádky, aby chodily na galavečery. U ní ve škole se to také dozvěděli. Tuhle mě zastavila jedna maminka, Američanka, která mi povídá: „No Jitko, to je můj sen, ty tam musíš vzít celou třídu, školu!“ Okolí to kvituje, dcera je nadšená. Ve StarDance tančil už její tatínek, tak uděluje rady, jak co mám a nemám dělat a jak se mám soustředit. A fandí mi! Říká mi: „Mami, neboj, to bude dobrý.“

K tanci patří etiketa, je pro Vás důležitá?
Myslím si, že etiketa je důležitá součást života, ať už je to ve vztahu osobním, nebo pracovním, pro mě je to fakt, nejsme neandrtálci.

Kdy jste se naposledy cítila jako dáma?
Na zahájení festivalu v Karlových Varech. To ty šaty… O Vás je známo, že si umíte skvěle vybrat, co na sebe.

Máte tendenci mluvit návrhářům do práce?
Nemám, když vidím jejich práci. Oni mě znají, takže šaty stylizují podle mě, co jsem za osobnost. Myslím, že hodně záleží na stylu. Ovšem StarDance je jiná kategorie. Zde jsou jasné formy, jde tu o barevnou škálu i střihy. Trochu se děsím kostýmů na latinu. Já jsem stydlivá a bojím se těch krátkých sukní, které končí těsně pod zadkem, ale uklidňují mě, že budu mít přece punčochy. Ale tam asi trochu konzultovat budu. Nerada se odhaluju, a když vidím u tanečnic holá břicha, tak
se asi budu chtít víc zahalovat.

Stalo se Vám poslední dobou nějaké faux pas?

Nejhorší jsou šaty, na kterých jsou vidět tak zvané koláče sledovanosti, ale to se asi stane každému. Potíme se všichni!

Tanec hodně spočívá i v intimní zóně. Byl to pro Vás problém překonat?
My jsme zatím na začátku, učíme se kroky. Marek na mě párkrát sáhl a zatím dobrý. Má svaly, tak to není nepříjemné.

Jaký taneční styl Vám je blízký?
Mě zatím baví všechny, ale jsem na začátku. Každý má v sobě něco, co mě na tom baví. Myslím, že až později budu moci říct, jestli mě víc baví standardy, které mají ostré řezy, nebo spíš uvolněná latina.

Co se Vám jako první vybaví, když se řekne swing?

Krásná žena, která stojí u baru, má špičku, loket opřený o bar a říká si: „Tak kdo mě dneska večer bude bavit?“ A v ruce drží sklenku dobrého koňaku. Je to zábava na úrovni, glamour večer, kdy je žena ozdobou. Propojení mužského a ženského světa v rolích, ve kterých mají být. Dříve to
ženy uměly zkombinovat se šaty, špičkou i tím koňakem. A já vlastně takové swingové šaty budu mít na to zahájení!

Dá se dobrá tanečnice zahrát, nebo to musíte opravdu cítit?
To jsou dvě otázky! Jako herečka Vám řeknu, že se to dá zahrát. Záběry jsou na detail a pak Vám přidělí doubla, který to odtančí. Tak to funguje v mnoha fi lmech.

Máte recept na to, jak překonat vyčerpání?

Umím pracovat s tlakem, už jsem zažila spousty premiér. Záleží hodně na psychice a já cítím, že mě Marek podrží. Máme mezi sebou balanc. Člověk někdy potřebuje na pět minut psychicky vypnout a ne se nechat tlačit. Chci se tady opravdu něco naučit. To je na StarDance geniální. Kdy bych si já jinak šla objednat hodiny tance?!

Máte naopak z něčeho strach?

Z těch prvních přímých přenosů. Na tréninku se to člověk nějak naučí, ale pak přijde přímý přenos a z toho mám strach. Nevím, co to se mnou udělá, jestli zapomenu krok. Cítím zodpovědnost, abych to Markovi nezkazila.

Ve StarDance 2015 má Jitka Schneiderová za tanečního partnera Marka Dědíka. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!


Zdroj: Česká televize
Foto: David Raub

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku StarDance 2015 – soutěžící Jitka Schneiderová:

StarDance 2015 – soutěžící Jitka Schneiderová
StarDance 2015 – soutěžící Jitka Schneiderová
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Jitka je nejlepšíSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Bylo to velmi pohodovéSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Podle mě byla naprosto perfektníSmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles