Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 22.04. 2021
Dnes má svátek Evženie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

StarDance 2015 – soutěžící Kateřina Cajthamlová

Ve StarDance 2015 má Kateřina Cajthamlová za tanečního partnera Petra Čadka. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!

Kateřina Cajthamlová ke StarDance 2015: Když v rádiu hrají cha-chu, tak si zatancuji i u nádobí

Je pro Vás StarDance zábava, nebo výzva?
Pro mě výzva a zábava, přesně v tomto pořadí.

Co Vy a tanec v mládí? Máte za sebou nějakou taneční, nebo pohybovou průpravu?

Já tanec úplně zbožňuji! V mládí jsem dokonce chtěla být závodní tanečnicí, ale rodiče byli zásadně proti. Říkali, že musím studovat. Takže mi tanec zůstal jako hobby, měla jsem ho vedle ostatních sportů jako relaxaci a zábavu. Tanec jsem si užívala. Navíc já cítím v těle hudbu. Když slyším něco krásného, tak mě mrazí nebo naopak, když je v hudbě něco špatně, bolí to. Tím bych chtěla říci, že Petr vybral naprosto dokonalou muziku, která mě nebolí, ale naopak, příjemně
mě nalaďuje.

StarDance 2015 – soutěžící Kateřina CajthamlováBolelo Vás něco po prvním tréninku?
Vůbec nic. Mám ovšem v pohotovosti fyzioterapeutku. Po dvou, po třech trénincích se divila, že jsem v pohodě, že mě nic nebolí a tvrdila, že je to špatně, že mě má něco bolet. Je to možné, ale mě stále nic nebolí.

Při své profesi jste spíše v pozici, že někomu rady udělujete. Jak se cítíte v opačné roli?

Já Vás musím trošku opravit. Já ve své profesi spolupracuji s pacientem, nejsem v direktivní pozici, ale v pozici spolupracující. A tanec je naprosto spolupracující, takže pro mě je to totéž.

Máte nějaký recept na to, jak léčit vyčerpání?
Jistě. Vyčerpání může být fyzické nebo psychické a jeho projevy jsou různé a každý člověk dobře ví, co ho vyčerpalo. Jednoduchým receptem je odpočinek a změna aktivity. Pokud je člověk vyčerpán fyzicky, měl by relaxovat fyzicky a zabývat se psychickou zátěží. Pokud je vyčerpán psychicky, měl by vypnout psychicky a dělat nějakou fyzickou zátěž, čili kompenzace.

Setkala jste se někdy s nějakým bizarním receptem na to, co člověku dodá energii?
Jistě. On to není bizarní recept, opravdu to funguje, ale funguje to systémem kreditní karty. Jsou to energetické nápoje - rychle pomohou, ale vyberou si za to velkou daň.

Jaký je Petr Čadek trenér?
Petr je absolutně špičkový profesionální tanečník, protože to, čeho já jsem se strašně bála, tak to nakonec vůbec nenastalo. Bála jsem se, že přijde mnoho nových věcí, a že některé půjdou proti sobě. Začínáme argentinským tangem a to je velmi složité. Je zde složitá synchronizace mezi
nohama, hlavou a rukama, které dělají něco jiného, a já jsem se bála, že to nezvládnu. Petr má úžasnou schopnost vycítit a uklidnit člověka: „Tohle zatím nemusíš zvládat, na tohle se vykašli,“ a zároveň pozoruje, jak já to dělám a choreografii do určité míry přizpůsobuje tomu, co já dělám přirozeně.

Tango a tanec obecně je vlastně zpřístupněním intimní zóny. Měla jste s tím problém?

Prý ano, prý se neumím přitulit, já si ho prostě držím na distanc. Já jsem svoji intimní zónu zrušila poté, co jsem se uklidnila ze setkání s Petrem a zjistila jsem, kolik máme přirozeně společných způsobů. Je z mých spolupracovníků jediný, se kterým si tykám od prvního setkání. Se  spolupracovníky v práci jsem si začala tykat třeba po dvou letech. Tady jsem vědomě trošku překročila svoji normální komfortní zónu, protože jsem potřebovala zrušit svoji obranu.

Co říkalo Vaše blízké okolí na to, že budete vystupovat ve StarDance 2015?
Měla jsem tři různé reakce. První reakce byla: „No, to jsem teda zvědav/á.“ Druhá byla:  "Ježišmarjá, to teda budeš muset zhubnout, změň holiče a jaké budeš mít šaty?“ Třetí reakce
byla „Ty jo to je paráda, no to se budeme koukat!“

Tančíte i doma? Opakujete si kroky před spaním?
Já to řeknu jinak. Já tančím doma i před tréninky. Když v rádiu hrají cha-chu, tak si zatancuji i u nádobí. Zcela záměrně si opakuji určité věci, které mi během tréninku nejdou, ale ne celou choreografi i, jen sekvenci. Dělám to proto, aby se mi kroky dostaly pod kůži.

Vaši pacienti musí mít silnou vůli, jak jste na tom s vůlí Vy sama?
Moji pacienti nemusí mít silnou vůli. Ani já nemusím mít v tancování silnou vůli. Stejně jako Petr vyhledává tanečníkům, co jim sedí, tak my se s pacienty snažíme najít, co je jim přirozené. A jako on se mě snaží dostat do kontaktu s mým tělem, tak já se snažím dostat do kontaktu s jejich tělem.
Naopak v medicíně platí, že pokud něco rvete jenom vůlí, to znamená: mozek jde proti organismu, tak to bývá špatně a přetížíte se. Zapínání vůle k uzdravení je to „musím“, zatímco v medicíně funguje „smím, můžu, raduju se, bude to lepší“, čili v podstatě pravý opak. Co se týče mé vůle, tak já jsem ten typ, co zatne zuby a tlačí věci, ale to se v průběhu života odnaučuji. Vlastně se snažím nahradit vůli svobodou. Kde jsou dveře zavřené, můžete mlátit hlavou do zdi a projít tam vůlí, ale to není dobře.

Co se Vám první vybaví, když se řekne swing?

Moje babička, která mi říkala, že je to naprostá kravina a že daleko nejlepší tanec je šhimi. Moje maminka, která swing milovala a říkala, že shimi je trapné, ale swing je houpavý a krásný. A můj tatínek, který říkal, že swing má švung.

Ve StarDance 2015 má Kateřina Cajthamlová za tanečního partnera Petra Čadka. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!


Zdroj: Česká televize
Foto: David Raub

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku StarDance 2015 – soutěžící Kateřina Cajthamlová:

StarDance 2015 – soutěžící Kateřina Cajthamlová
StarDance 2015 – soutěžící Kateřina Cajthamlová
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !