Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

StarDance 2015 – soutěžící Leona Machálková

Ve StarDance 2015 má Leona Machálková za tanečního partnera Michala Necpála. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!

Leona Machálková ke StarDance 2015: Jsem dostatečně poslušná

Je pro vás Star Dance 2015 výzva, nebo zábava?
V podstatě obojí. Člověk má možnost naučit se kultivovaný, krásný pohyb na hudbu od skvělého tanečníka. Tanec mě vždy fascinoval a ty, kteří to umí, jsem obdivovala. Přiblížit se tomu je pro mě velmi radostné. Zároveň je to pro mě i výzva, vyzkoušet si sama na sobě, kam až jsem schopna
to dotáhnout po fyzické i psychické stránce. Já jsem vděčný divák těchto soutěží. Ne, že bych byla kritická, samozřejmě jsem přijímala skvělé výkony svých kolegů, ocenila jsem je. Ale když jste ve zkušebně, uvědomíte si, jak dlouhá je cesta k výsledku. Klaním se všem, kteří prošli StarDance. Stručně řečeno, je to má osobní výzva. Nejen vyhrát, ale podívat se do osobního zrcadla.

Inspiroval Vás někdo z předchozích ročníků?
Když zůstaneme u té předchozí řady, která byla před dvěma lety, tak se přiznám, že se mi velmi líbila Taťána Kuchařová i samotná vítězka Anička Polívková. Obě dvě byly úplně úžasné a jejich vystoupení byla senzační.

StarDance 2015 – soutěžící Leona MachálkováVy jste se na StarDance už podílela…
Právě v té předposlední řadě jsem se ocitla v roli zpěvačky. Mnozí z nás si zazpívali s kapelou Martina Kumžáka, pozorovali jsme dění během celého dne.

Těšila jste se, když Vám nabídli, že byste ve StarDance
mohla i tančit?

My už jsme se o tom tehdy bavili s Jiřinkou Pálerovou, která měla na starosti všechny ty krásné účesy. A protože se s touto úžasnou dámou známe už asi dvacet let, zeptala se mě, jestli bych tuto nabídku někdy přijala. A já řekla, že o tom žádná. Je to opravdu snové. U nás zpěvaček a hereček se opravdu dovednost tancovat neztratí. A Jiřinka mi říká: „No, když se teda neurazíš, tak vzhledem k tvé věkové kategorii si myslím, že máš do budoucna velkou šanci.“ Vybrat mladé
holky, kterých je záplava, určitě není problém, ale u nás, zralejších žen, je to trošku vylovenější rybník za ta léta. A tak to nakonec dopadlo!

Máte nějakou průpravu z dětství, pohybovou nebo taneční?

Z dětství ne, protože jsem se ofi ciálně nemohla moc hýbat kvůli šelestům na srdci. Ale to byla jen ofi ciální verze, protože před domem jsem metala kozelce a holky, co chodily do gymnastiky, mě naučily mnohé, včetně arabesky a otoček na hrazdách. Tatínek mě vedl ke sportu, takže jsem
plavala, jezdila na kole a lyžovala. Nechodila jsem na gymnastiku, nedělala jsem žádný vrcholový sport, ale pohyb mi vždy dělal dobře a přišel mi přirozený. I v dospělosti, když se mnohé kolegyně vyjadřovaly, že při tanci v divadle trpí, tak já jsem tyto pocity nikdy nesdílela, protože mě to vždy
opravdu bavilo a přinášelo mi to radost.

Jaké byly pocity po prvním tréninku StarDance 2015?
Přiznám se, že jsem trénink od tréninku klidnější, protože si na tu zátěž člověk postupně zvykne. Hlavně mozek se svým způsobem uklidní a začne více pracovat a být k dispozici. Protože má pohybová paměť „netanečnice“ je opravdu o něčem jiném, než ta Michalova. Nejen, že je Michal choreograf, ale on tancuje od mala. Vše je mu jasné a pro něj přirozené. Já o tanci hodně přemýšlím a věci si komplikuji. Ale Michal je trpělivý.

Vnímáte jako výhodu svou zkušenost s muzikály a choreografií?
Nedokáži to posoudit. Samozřejmě vím, že mám mnohé za sebou, ale na druhou stranu musím říci, že svého partnera velice obdivuji, jakou má trpělivost. Některé věci řekne několikrát a já je zopakuji, ale občas přijde moment, kdy to vypadá, že jsem nepochopila vůbec nic. Potom se cítím
trochu trapně, že jsem se zase vrátila zpět na začátek. Těch momentů ale ubývá, nebo předpokládám, že ubývat bude.

Jak vnímáte tanec? Je to pro Vás spíše sport, anebo způsob sebevyjádření?
Tanec je o sebevyjádření, o prožitku. Pochopitelně ta tělesná výbava, dispozice, co vám tělo dovolí, to pochopitelně tanec obohatí. Také je o hudbě, o muzikálním vyjádření, co všechno ve vás probouzí. Není to o mechanických pohybech. To mě potom raději baví ten méně dokonalý projev, pokud je upřímný a vřelý, než strojová gymnastika. To je potom jen sport. A je to menší zábava.

Tanec je také o zpřístupnění intimní zóny. Měla jste s tím problém?
Pokud partner voní a je mi příjemný, tak s tím problém nemám. Ale dá se na to i zvyknout. V divadle nemáte vždy k dispozici toho, kdo je Vám po chuti, jak se říká. Myslím, že jsem otevřený člověk a dokážu si k člověku najít cestu a tyto věci s ním řešit. A mít ho ráda takového, jaký je. Samozřejmě lepší varianta je být v pořádku po všech stránkách – že je Vám partner milý, příjemný, když tam není žádný rušivý element. Pro mě je důležité, aby si sedly charaktery. Bylo
by nešťastné být v páru s někým, s kým si kromě techniky nemáte co říci.

Kdy jste se naposledy cítila, jako dáma?
Stává se mi to i během dne. Tu je milý řidič, tam milý pan vrátný. Kolegové jsou milí, někdo mě pochválí, řekne, že mi to sluší. To jsou taková malá povzbuzení. I to, že vám někdo dá přednost. Existují určitá pravidla, jak pro ženy, tak pro muže, a pak si život děláme pěkným.

Naopak stalo se Vám nějaké společenské nebo taneční faux-pas?
Společenská určitě, hlavně v mládí. Ale taneční si nepamatuju, kromě toho, že člověk spadne, ale pro mě osobně to není něco, co bych nazývala ostudou. To je zkrátka součást života, občas se to podaří. Člověk, který se stále hlídá, je jako loutka. Je potřeba žít, občas vám něco nevyjde, a k tomu to faux pas, i na parketě, patří Vám.

Spolupracovala jste s takovou kapacitou, jak byl Richard Hess. Mohla byste přiblížit Vaši spolupráci? Jak Vás to ovlivnilo?
Velice. Pochopitelně jsem ho obdivovala nejen jako choreografa, ale i tanečníka, protože si pamatuji na první garnituru skupiny UNO. Ale kromě toho, že byl velmi pracovitý, měl koncepci, měl disciplínu. I když se šlo večer pařit, tak ráno, než šel na trénink, zašel si zacvičit a přišel navoněný a jel. Byl přísný i spravedlivý. Mě osobně ovlivnil v tom, že jsem přišla jako děvče, které sice rádo tancovalo na diskotékách, ale o nějakém řemesle, krocích a otáčení hlavy, aby se nemotala, jsem neměla ani páru. On měl neuvěřitelnou trpělivost a zároveň do mě vléval důvěru, abych vytrvala.

V čem myslíte, že jsou nejsilnější stránky Vašeho tanečního páru StarDance 2015?
Já bych řekla, že je to ten soulad, že si nemusíme vykládat, že je třeba, aby byl člověk  zodpovědný, aby pracoval. Jsme oba velmi muzikální, máme smysl pro humor, to je také takové
odlehčení. Michal je úžasný. Když se mi něco nepovede, tak mě za to netrestá, i když mohou být lidé, kteří v určitém stádiu mohou být až nepříjemní, já si ale tyto věci moc neberu, nejsem vztahovačná. To jsou určité předpoklady pro dlouhé tratě a to mi dává přesvědčení, že nám to spolu půjde. Navíc Michal ví, že mu důvěřuji a nekomplikuji mu to.

Je pro Vás větší motivací kritika nebo pochvala?
Kritika je v tanci pořád. Kultivace je kritikou jako takovou, takže pochopitelně větší motivací je pochvala. Jsem dostatečně poslušná. Tím, jak pracujeme, dochází ke kritikám, což je v pořádku. Jinak bychom se neposouvali dál.

Máte z něčeho v soutěži StarDance 2015 strach?
Vůbec si strach nepřipouštím. Když o něm nebudeme hovořit, tak se na něj nebudeme připravovat a bude to lepší. Bez trémy se obejdu, ta je paralyzující, ubere sílu. Je třeba mít laťku vysoko, ale mít na paměti to, že je to o radosti, o tom „pojďme si užít“.

Ve StarDance 2015 má Leona Machálková za tanečního partnera Michala Necpála. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!


Zdroj: Česká televize
Foto: David Raub

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku StarDance 2015 – soutěžící Leona Machálková:

StarDance 2015 – soutěžící Leona Machálková
StarDance 2015 – soutěžící Leona Machálková
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Nevím proč, ale čekala jsem od ní víc
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles