Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

StarDance 2015 – soutěžící Lucie Hunčárová

Ve StarDance 2015 má Lucie Hunčárová za tanečního partnera Lukáše Pavláska. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!

Lucie Hunčárová ke StarDance 2015: Jsem klidná, protože mám vedle sebe pohodáře

Je pro Vás StarDance soutěž, výzva, nebo zábava?
Pro mě je to hlavně výzva, protože v šesté řadě jsem tančila po boku herce Pavla Řezníčka a docela brzo jsme opustili soutěž. Byla jsem z toho smutná, jelikož on byl opravdu šikovný. Letos jsem dostala výtečného komika, vtipného člověka, kterého diváci nevnímají tak, že by uměl tančit. A pro mě je výzva dostat ho co nejdál, mám motivaci dopadnout lépe než v šesté řadě. Pro mě je to na trénincích hlavně zábava, protože Lukáš je bystrý a vtipný a vždy řekne něco, co nečekám, a bavím se lépe než v předchozí řadě.

Honila se Vám hlavou nějaká jména nebo profese, s kým byste chtěla tančit?
Já jsem vždycky toužila po sportovci, hokejistovi, fotbalistovi… A to ne proto, že to jsou krasavci, to vůbec ne. Mají zapálení trénovat, jsou zvyklí na sobě makat a to samé předvádějí i v soutěži. Když StarDance 2015 – soutěžící Lucie Hunčárováse podíváte na Martina Procházku nebo sportovce, co tu byli, tak oni jsou skvěle připraveni.
Mají zpevněné tělo, vypracované svaly a jsou připraveni zabrat. Pro mě je sportovec nejlepší volba, ale diváci je zase tolik neznají. Přesto se Honzovi Onderovi povedlo dovést až do finále Kateřinu Baďurovou, kterou já jsem třeba předtím neznala. Ale jsem spokojená s Lukášem, protože je vtipný.

Co je nejtěžší na tom, tančit s člověkem, který nikdy
netančil?

Pro tanečnici je těžké asi vše. Protože muž Vás nevede, musíte ho vést Vy. A pokud je o třicet kilo těžší, tak je to dřina. Pochopit základní principy v tancování, přenos váhy, kroky… Laik si často myslí, že je to nadlidský úkol, ale je to naopak. Na trénování jsou podle mě nejtěžší začátky. Ale pokud člověk pochopí, v čem tanec spočívá, ať už latinskoamerický, nebo standardní, tak pak už to jde.

Jaké byly pocity po prvním tréninku StarDance 2015?

Přiznám se, že jsem byla docela překvapená, jak to Lukášovi šlo. Začali jsme waltzem, trochu jsme naťukli tango, takže standardní tance, ty mu šly. Později přišlo na řadu paso doble a ča-ča, ale tam už je to horší, protože jsou to rychlejší tance a je u nich třeba dynamika, ostrost, rychlé přenosy váhy, s čímž trochu bojujeme.

Co je pro Lukáše těžší, naučit se samotné kroky, nebo je skloubit s choreografií?

Teď zrovna nacvičujeme paso doble a to je hodně náročné. Lukáš ještě nemá vytrénovanou pohybovou paměť, která je pro tanec velmi důležitá. Navíc je to choreografie přesně postavená do hudby, takže my se nemůžeme zpozdit ani o dobu. Jakmile něco pokazíme, další věci nevycházejí.

Máte na Lukáše nějakou fintu, jak ho učit na StarDance 2015?
Já jsem taková klidná a trpělivá. Hodně s ním komunikuji. Ptám se ho, co mu vyhovuje, jak mu ten a onen pohyb sedí, jestli ho něco neštve. Když se něco na tréninku zadrhne, stačí to desetkrát zopakovat. Lukáš nové věci rychle vstřebává a nakonec tančí moc hezky.

V čem Vás Lukáš Pavlásek nejvíc baví?
Lukáš není prvoplánově vtipný, jedná spontánně, jeho vtipy často přichází, když to nečekám, a to mě na něm baví. Celou dobu má ten svůj poker face, udělá vtip, ale nikdy se mu nesměje.

Je pravda, že tanec vychovává pravé gentlemany?
V naší taneční škole pořádáme taneční kurzy pro mládež a musím říct, že se po našich kurzech jejich chování lepší. Z chlapců se stávají gentlemani přímo před našima očima. Najednou dokážou nabídnout dámě rámě, odsunout jí židli. Ve sportovním tanci je to trochu jinak, je to velká dřina,
spousta tréninků a posilování. Tam najdete spíše sportovce než gentlemany.

Jaké tance Vám nejvíce vyhovují? Spíše ty pomalejší, nebo temperamentnější?

Spíš ty rychlejší. Můj nejoblíbenější tanec je samba a ča-ča. Rumba je sice pomalá, ale zase se v ní hodně vyjadřují emoce. Spíše mi vyhovuje to živočišno, v tanci chci stihnout co nejvíce, takže rychlá hudba mě motivuje.

Tanec spočívá ve zpřístupnění intimní zóny, měl s tím Lukáš problém?
To spíš já se bojím! Trvá mi to déle, než si zvyknu na „nového“ muže vedle sebe. Já se svým partnerem nejen tančím, ale i žiji a najednou tancuji s někým jiným.

Jak Vám vyhovuje spolupráce s Vaším partnerem Janem Onderem, který je odborným poradcem letošního ročníku StarDance 2015?
Trochu jsem se toho bála, ale nakonec jsem to musela přehodnotit. Nejdřív bojujete, jako v každém vztahu, o pravomoci, o výsledky. Ale on byl opravdu hodně úspěšný, má za sebou výsledky, tak jsem trochu ustoupila, respektuji ho za to. Snažím se poslouchat, co mi říká, a je to pro mě přínosné a důvěřuji mu.

Ve StarDance jste podruhé, už víte, co Vás čeká v přímých přenosech, je stále něco, co Vás trochu děsí?
Minulý ročník byl pro mě hodně těžký, tančila jsem první večer, první tanec, navíc rumbu a přišla jsem na řadu jako první. Ačkoli jsem zvyklá na publikum, tak toto bylo náročné. Ale tentokrát jsem klidná, protože mám vedle sebe pohodáře.

Ve StarDance 2015 má Lucie Hunčárová za tanečního partnera Lukáše Pavláska. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!


Zdroj: Česká televize
Foto: David Raub

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku StarDance 2015 – soutěžící Lucie Hunčárová:

StarDance 2015 – soutěžící Lucie Hunčárová
StarDance 2015 – soutěžící Lucie Hunčárová
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !