Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

StarDance 2015 – soutěžící Michal Necpál

Ve StarDance 2015 má Michal Necpál za taneční partnerku Leonu Machálkovou. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!

Michal Necpál ke StarDance 2015: Když na mě padla Leona, měl jsem radost

Je pro Vás Star Dance výzva, nebo zábava?
Měla by to být zábava, ale samozřejmě je to i výzva. Chceme postupovat, chceme být dobří, ale v první řadě nás to musí bavit.

Vy už jste v soutěži podruhé. Honila se Vám hlavou nějaká
jména?

Vůbec, ani jsem neměl indicie, kdo by ten člověk mohl být, a žádná speciální přání jsem neměl. Když na mě padla Leona, měl jsem radost.

StarDance 2015 – soutěžící Michal NecpálCo je nejtěžší na tanci s člověkem, který profesionálně
netancuje?

Záleží hodně na čase, který máme vyhrazený pro trénink. Opravdu nejtěžší je ekonomicky pracovat s časem. Dva a půl měsíce je docela krátká doba. Není to jen o tanci a technice, ale má to být show pro diváky. Je potřeba udělat entrée, jak já říkám: úvod, stať a závěr. Choreograf musí dobře pracovat s časem. To je jedna z nejtěžších věcí. A samozřejmě potom musí být i empatický. Nám je spolu dobře, ale jak tancujeme, tak se někdy spolu zakecáme. Leona má občas tendenci
nastolit nějaké nové téma, abychom nemuseli chvíli tančit. A jede, jede a jede… Zvykám si na to.

Jak vypadal Váš první trénink StarDance 2015? Je pro tanec přínos, že Leona má za sebou zkušenost s muzikály?

Leona je samozřejmě muzikální, takže slyší hudbu. I když ji nepočítám, tak jak se má, chytá se. Tanec má v těle. Je to ideální odrazový můstek pro naše začátky. První trénink hodnotím velmi kladně. Mám za sebou zkušenost s lidmi, kteří nikdy netančili, ale měli to v těle. To už je opravdu
o něčem jiném. Samozřejmě záleží i na tom entuziasmu, člověk musí na sobě makat a baví ho to. Umí jít trošku přes dřeň. Jsem nadšený, jak to šlo s Leonou rychle. Leona je ale zbytečně sebekritická.

Co pro Vás znamená tanec?

Dělal jsem závodní společenský tanec, což je stále tanec, jen se v něm soutěží. Dnes se v něm využívají různé akrobatické prvky, šel podle mě trošku jinou cestou, než bych si přál. Tanec samozřejmě jako sport nevnímám, i když je to nesmírně fyzicky náročné. Pro mě je to spíše umění
a sebevyjádření, protože emoce v tom být musí, ale nesmí být uměle vyrobené. Což se občas děje v tom sportovním tanci. Člověk ví, že za sebou má dobrou techniku, fyzicky je na tom velmi dobře a teď ví, že by měl přidat ještě nějakou emoci. Ale ta tam většinou není, protože ten pohyb byl tak
našprtaný, že emoce už je vyrobená jen tak na oko. Nechci to škatulkovat, ale většinou je to tak. Jsem šťastný, že to tady mohu brát sám za sebe, můžu tady dělat cokoliv, mám plnou důvěru.

Je tanec Vaší vášní?
Vášeň je jedna z mnoha emocí, které v tanci jsou. Každý tanec má jiný charakter a jde o to tanec pochopit po teoretické stránce, aby člověk věděl, co chce vyjádřit, a přizpůsobit se choreografi i. Vášeň člověk určitě pozná. My začínáme tangem, což je velmi vášnivý, rychlý, skoro ostrý, lehce agresivní tanec. Člověk musí mít nejdříve jistotu, a pak se může seberealizovat. To by jinak bylo všechno jen o emocích.

Měl jste někdy problém s blízkostí při tanci?

Osobně ne. Ale když jsem trénoval taneční páry, zažil jsem, že už nastala drobná ponorka, a každý chtěl jít jinou cestou. Člověk potom vidí na druhém věci, které předtím neviděl. Už jsem byl skoro v roli terapeuta, hledal jsem cestičky, jak dát pár dohromady, aby si na sobě našli co nejvíc krásných věcí, aby byli v harmonii. V rámci možností samozřejmě, někdy to vůbec nešlo.

Tanec je spojen se společenskými událostmi. Myslíte, že je pravda, že vychovává pravé gentlemany?

Pravda to může být, ale ve výsledku si to může myslet jen divák, laik, který nevidí do zákulisí. A má tanečníka za gentlemana, protože vidí harmonii ve vztahu k partnerce. Ale protože tančím dlouho, vím, jak to chodí v zákulisí. Záleží, jak se to sejde s charakterem tanečníka. Může být víc  gentlemanů ve fotbale, než v tancování.

V čem myslíte, že jsou Vaše nejsilnější stránky tanečního páru jako týmu ve StarDance 2015?

Pro nás je důležité to, že jsme si sedli, protože spolu trávíme skoro každý den, a to je dlouhý čas a je to naše nejdůležitější zbraň. Jsme na začátku a spoustu věcí hledáme. Ale tím, že Leona tanec v těle opravdu má, tak si mohu dovolit spoustu věcí. Zatím ani nevíme, kde máme strop, proces pokroků stále pokračuje a ještě jsme nenarazili, a to zkoušíme opravdu akrobatické věci. To je naše opravdu hodně velké plus.

Jaký si myslíte, že jste učitel?

Snažím se být každým rokem lepší a lepší, jde to se zkušenostmi. Myslím si, že jsem trpělivý a empatický a mám vize, a to jsou základní věci, aby se dalo tvořit a abych si získal respekt své tanečnice. Myslím si, že jsem na dobré cestě.

Máte z něčeho v soutěži StarDance 2015 strach?

Já jsem trémista, dokonce jsem o tom psal práci ve škole. Tréma je pro mě hnací motor a já to samozřejmě rozlišuji. Když mám vystupovat, mám prezentaci, a jsem opravdu v klidu, tak je to podezřelé, něco není dobře. V mém případě je důležité, aby člověk měl aspoň trošičku obavy, respekt. Jsem nervózní, ale ne tak, že se mi sevře hrdlo a nemůžu nic, ale ta decentní tréma je u mě na místě.

Ve StarDance 2015 má Michal Necpál za taneční partnerku Leonu Machálkovou. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!


Zdroj: Česká televize
Foto: David Raub

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku StarDance 2015 – soutěžící Michal Necpál:

StarDance 2015 – soutěžící Michal Necpál
StarDance 2015 – soutěžící Michal Necpál
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !