Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 22.04. 2021
Dnes má svátek Evženie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

StarDance 2015 – soutěžící Radek Banga

Ve StarDance 2015 má Radek Banga za tanečního partnera Terezu Bufkovou. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!

Radek Banga ke StarDance 2015: Budu první a poslední galantní Žižkovák

Je pro Vás StarDance výzva, nebo zábava?
Kdyby mě to nebavilo, netančil bych, kdyby to nebyla výzva, tak do StarDance také nejdu. Jedno bez druhého nejde, jinak je to vidět na všem, co dělám.

Bylo pro Vás snadné rozhodnutí přijmout tu výzvu?
Hodně jsem přemýšlel, co s tím. Bylo mi jasné, že to bude hodně náročné. Nebál jsem se fyzičky, ale toho času, který tím strávím. Velmi mě lákal samotný tanec a dlouho jsem to chtěl vyzkoušet a najednou se objevila příležitost „ze shora“.

StarDance 2015 – soutěžící Radek BangaJaké byly pocity po prvním tréninku?
Strašné! Šel jsem do toho trochu s lehkovážností, že tanec přece nemůže být náročný, a on sakra je! Byl to šok, zapojujete svaly, o kterých jinak vůbec nevíte. Já nikdy netančil, ale naštěstí velmi brzy přišel pokrok, jinak by mě asi přepadla špatná nálada.

Nikdy předtím jste taneční průpravu neměl?
Zkoušel jsem breakdance, ale z toho jsem rychle přešel na freestyle akrobacii. Lákala mě spíš bojová umění, ale v klasickém tanci jsem nepopsaná kniha.

Zapojíte do tance streetové prvky?
Uvidíme, jestli naše záměry vyjdou. Prvky bojového umění jdou hodně proti pravidlům tance.

Co Vy a etiketa?
Já díky Terezce budu první a poslední galantní Žižkovák. Jak reagovalo Vaše okolí na to, že budete ve StarDance? Smáli se mi. Jsem kluk z dělnické třídy. Ale maminka, ta byla nadšená. Myslím, že starší generace, ta má StarDance ráda. Ale hodně mladých lidí zbystřilo, jsou zvědaví.

Co Vaše žena Veronika, bude se s Vámi pokoušet držet krok?
Já ji to pak naučím! Pro nás StarDance soutěží nekončí, my už jsme si tu domluvili, že budeme s Veronikou tančit dál. Tanec je zajímavá věc. Udržuje kondici, jak fyzickou, tak psychickou.
A Veroniku, která je na trénincích, to chytlo též.

Tanec je často tělo na tělo. Bylo to pro Vás těžké překonat?

Určitě. Ačkoli jsem hiphoper, je pro mě těžké překonat bariéru a dotýkat se cizí ženy. Musím tu dotyčnou poznat, jakmile k tomu dojde, uklidním se. K tanci doteky patří a díky Tereze jsem to mohl překonat rychle.

Jakou roli u Vás při tanci hrají emoce?
Je to úplně něco jiného než to, co znám ze zpívání. Přiznám se, že mám docela nervy, ale věřím tomu, protože vidím, jak po každém tréninku postoupíme dál. Já jsem se bál, že si můj mozek kroky nezapamatuje, ale přišel jsem na to, že ten pohyb si pamatuje tělo. Moje noha udělá sama něco, co já neovlivním. A to mě docela uklidňuje. Navíc Tereza je dobrá učitelka, neřve na mě, má trpělivost. To já potřebuji.

Je pro Vás větší motivací pochvala, nebo kritika?
Určitě kritika. I když to občas potřebuji, přece jen jsem chlap. Já nepotřebuji, aby mi někdo mazal med kolem pusy. Pokud je něco špatně, chci to vědět a řešit. Ze sportu jsem vychovaný, že chybami se člověk učí. Já neumím tančit, tak jsem s chybami smířen, ale pak musí přijít dril.

Trénujete na StarDance 2015 i doma?
Já jsem se deset let nehnul, takže to tělo postupně nastartovávám k nějakému pohybu. Ačkoli fyzičku jsem měl velmi dobrou, stejně jsem po trénincích lezl skoro po čtyřech.

Kromě kondice a vůle, co všechno z bojových sportů dokážete zúročit při tanci?

Výbušnost. Na to, jak jsem malý a drobný, tak dokážu vygenerovat obrovskou energii. Na druhou stranu, někdy je té výbušnosti moc a musím se krotit. Sport navíc vychovává. Máte nad sebou vždy mistra a učitele, nemám problém s pokyny, mám disciplínu. Ačkoli kdyby mě Tereza trénovala před deseti lety, tak asi budu mít problémy s její autoritou. Teď to mám tak, že poslouchám každý její pokyn.

Ve StarDance 2015 má Radek Banga za tanečního partnera Terezu Bufkovou. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!

Zdroj: Česká televize
Foto: David Raub


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku StarDance 2015 – soutěžící Radek Banga:

StarDance 2015 – soutěžící Radek Banga
StarDance 2015 – soutěžící Radek Banga
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !