Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 22.04. 2021
Dnes má svátek Evženie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

StarDance 2015 – soutěžící Tereza Bufková

Ve StarDance 2015 má Tereza Bufková za tanečního partnera Radka Bangu. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!

Tereza Bufková ke StarDance 2015: To, že Radek hudbu cítí, je velmi poznat

Honila se Vám hlavou nějaká jména, s kým byste si letos chtěla zatančit?
Ve StarDance jsem potřetí a přiznám se, že ani jednou se mi nehonila žádná jména. Jen jednou jsem si toužila zatančit s panem Trojanem, jelikož ho velmi uznávám jako herce. Chtěla jsem, aby to byl někdo, s kým se budu bavit a kdo bude tvárný.

Co je nejtěžší na tom, tančit s člověkem, který nikdy netančil?
Já jsem si to zažila mockrát, že tančím s někým, kdo byl nepopsaný list. Snažím se navodit pocit, že tancuje s profesionálkou, například prostřednictvím dotyků.

StarDance 2015 – soutěžící Tereza BufkováNedělá Vám při tanci s Radkem problém, že jste vyšší?
Protože máme nevýhodu v tom, že je Radek menší, jsme ochuzeni například o zvedačky. V choreografi i chceme využít nějaký breakařský trik. A pokud navíc Radek umí dělat akrobatické kousky, tak jedině dobře. Leda že bych zvedačky dělala já.

Je těžké vycvičit pohybovou paměť?
Jakmile se tělo naučí pokyn, po čase si na něj zvykne. Při své praxi jsem se naučila, že všichni tanečníci-laici mají dráhy, takové mapy. To pro mě bylo zvláštní. Já s nimi mohu jít do jiného prostoru, máme stejnou choreografi i i kroky, ale pro ně je to velká změna. Ale hlavní je, aby se všechny tyto indicie propojily a tělo se pohybovalo automaticky. Ale musí se stále trénovat a opakovat.

Radek Banga je hudebník, je to pro tanec velká výhoda?
To, že Radek hudbu cítí, je velmi poznat. Je skvělé, že pokud ho učím složitější rytmizace, hned si je pamatuje. Trošku je to nevýhoda v tom, že když řešíme novou hudbu, tak vnímá pouze melodii a nástrojové složení a kroky jdou stranou.

Je pravda, že tanec vychovává pravé gentlemany?

Myslím, že určitě. V rámci hodin tance jsou i hodiny etikety. Chlapce v pubertálním věku to přece jen trochu hodí do gala. Ale sportovní tance spočívají v něčem jiném, jde o výkony, techniku, hudbu, atmosféru. Nemohu říct, že bych Radka vedla k gentlemanství, ale je třeba obléknout frak,
takže Radek nakonec kšiltovku odložit musí. I sportovní tanec na parketě musí mít noblesu a chování na parketě se také hodnotí. Soutěžící se pak v zákulisí mohou klidně zbít, když už je nikdo nevidí.

Kdy jste se naposledy cítila jako dáma?
Radek je určitě gentleman. Ale nejvíce jsem se tak cítila s Janem Čenským, to je opravdu gentleman číslo jedna. Ten používá automaticky taková gesta, která kdysi byla normální,
ale dnes už je muži příliš nepraktikují, jako podržet dveře, pomoci dámě do kabátu, přisunout židli.

Co se Vám vybaví, když se řekne swing?
Já miluju swing, tu orchestrální hudbu, tu módu. Swing je založen na zhoupnutí se, má švih. Patří sem slowfox, jive, quickstep, ale to nás čeká případně až v dalších kolech.

Ve StarDance 2015 má Tereza Bufková za tanečního partnera Radka Bangu. Stardance 2015 je tady s řadou novinek!

Zdroj: Česká televize
Foto: David Raub


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku StarDance 2015 – soutěžící Tereza Bufková:

StarDance 2015 – soutěžící Tereza Bufková
StarDance 2015 – soutěžící Tereza Bufková
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !